Școala Biblică de Vacanță

Bun găsit!

Școala Biblică de Vacanță (SBV) online este o ocazie frumoasă în care copiii de vârstă școlară (clasele I – VIII), în timpul vacanțelor școlare, se pot implica în activități recreativ-educative pe teme cultural-religioase.

Proiectul SBV în format fizic se desfășoară de peste 10 ani în România, copiii bucurându-se de cântece, povestiri biblice, lucru manual, jocuri și multe altele. În format online, SBV a apărut din iulie 2020 și reprezintă o alternativă la activitățile față în față datorită condițiilor pandemice.

Pentru perioada 01 – 04 februarie 2021 vă propunem încă o ocazie de Școală Biblică de Vacanță online. Aceasta presupune parcurgerea activităților propuse pentru fiecare zi de către copii acasă, în ritmul fiecăruia, urmând ca părinții să trimită pe grupul privat de Facebook sau WhatApp răspunsurile și pozele/clipurile video cu ceea ce s-a efectuat.

Implicarea în acest proiect este opțională și respectă reglementările GDPR prin solicitarea acordului scris al părinților pentru participarea copiilor și transmiterea imaginilor/clipurilor video.

Părinții pot urmări pagina de Facebook unde organizatorii țin legătura cu cei interesați să participe.

Descarcă activitățile „Lumea lui Theo”

Aici ai toate activitățile săptămânii acesteia. Dacă vrei să le refaci/revezi, le poți descărca.

Citește Biblia pentru prima dată

De-a lungul săptămânii, ai văzut că una din activități menționa programul de citire a Bibliei. Premiul pentru cei care citesc pasajele din Biblie (conform vârstei) este Biblia Adolescentului. Dacă nu te-ai înscris încă în programul „Citește Biblia pentru prima dată, îți oferim ocazia să o faci acum.”

05. Surpriza

lecția pentru 05 februarie 2021
această lecție s-a terminat.

04. A fi în Hristos

lecția pentru 04 februarie 2021
această lecție s-a terminat

03. Adopția

lecția pentru 03 februarie 2021
această lecție s-a terminat

02. Armura lui Dumnezeu

lecția pentru 02 februarie 2021
această lecție s-a terminat

01. Roadele Duhului Sfânt

lecția pentru 01 februarie 2021
această lecție s-a terminat